Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Соціальний розвиток

Серпнева конференція 2011 року

До серпневої конференції 2011

    

   

 

    Дозвольте коротко прокоментувати знакові рішення та події 2011 року які були спрямовані на поліпшення  соціально- економічномічного становища працівників освітньої галузі.

В кінці 2010 була підписана та втупила в дію Генеральна угода про регулювання основних принципів та норм реалізації соціально- економічної політики і трудових відносин в Україні,   головним позитивом якої є:

-  зобов’язання КабМінУ розглядати щокварталу ( за участю представників органів виконавчої влади та профспілок) результатів виконання бюджету за попередій квартал та внесення змін щодо підвищення зарплати у бюджетній сфері за наявності можливостей зведеного бюджету.

    На основі цього пункту та в рамках закону України « Про соціальний діалог», що забезпечує представництво інтересів реально діючими профспілками, вже на початку травня 2011 року в рамках соціального діалогу   досягнуто домовленостей щодо поетапного підвищення ставки першого тарифного розряду ЄТС додатково з 1 липня, 1вересня. (Хоча до законодавчо встановленого рівня ще є над чим працювати: середня з/п освітянина- 2502 грн, промисловість – 3101 грн.)

      На основі  Указу Президента « Про заходи щодо пріоритетного розвитку освіти в Україні » та Постанови  КабМінУ № 373 від 23.03.11 р з 1 вересня  надбавка за престижність праці педпрацівників встановлена всім категоріям педагогічних працівників і на яку додатково державою виділено 2 млр. грн. і допомогли в цьому вимоги акції протесту в м. Києві 22 березня.

      1 березня 2011 року підписана ( 6.07.11 зареєстрована) Галузева угода між Міністерством освіти і науки та ЦК профспілки, яка регламентує та розширює сферу урядової співпраці, пріоритетом Угоди на 2011-2015 р. є розробка кваліфікаційних характеристик працівників галузі, типових нормативів для установ та  закладів освіти (вищих, позашкільних та вечірніх). На сьогодні такі нормативи розроблені для дошкілля та загальноосвітніх навчальних закладів (що правда останні вступають в дію лише з 01.09.2012 року). На підставі цієї ж Галузевої Угоди затвердження кошторисів та штатних розписів навчальних закладів здійснюється лише після попереднього погодження ПК первинної профспілкової організації, що стверджується відповідними підписами.(додатково наявний Лист- роз’яснення Мін освіти №1/9-108, прошу звернути на це увагу.)

        Дозвольте висловити вдячність представникам Головного управління освіти і науки облдержадміністрації та  обкому Профспілки за те, що на рівні області ми також маємо нормативний документ - Угоду між Головним управлінням освіти і науки облдержадміністрації та  обкомом Профспілки, положення якої стали основою для  угод і колдоговорів на місцях та  сприяють позитивному вирішенню ряду питань:

-         своєчасної виплати заробітної плати; надання додаткових відпусток;

-         оплату праці на час вимушеного простою;

-         надання одноразової грошової допомоги випускникам педВузів, допомоги на оздоровлення;

Брак коштів зумовлює труднощі в реалізації низки положень Угоди на місцях, а саме: в покращенні стану безпеки і гігієни праці

-         унеможливлює атестацію робочих місць;

-         виплати щорічної винагороди педпрацівникам

-         порушуються житлово- пробутові гарантії сільським педагогам;

-   також  залишається не узаконеним охоплення колдоговорами працівників ДНЗ які перебувають на фінансуванні сільських рад.

Отже, це ті проблеми, які ще потрібно вирішувати Можливо навіть так як ось вже більше ніж пів року профспілки всіх рівнів відстоюють свої позиції в захист громадян щодо впровадження пенсійної реформи, яка звужує зміст прав громадян порівняно з чинним законодавством.

        В 2011 році райком профспілки спільно  з первинними профспілковими організаціями було проведено ряд заходів як соціально- економічного характеру так і культурно – масового:

     - Участь в акціях протесту 22-23.03 в м. Полтаві та м. Києві;

 - в квітні був проведений семінар спільного семінару керівників органів самоврядування, керівників ДНЗ та представників  профспілки освіти 19.04.2011р.« Здійснення повноважень органами місцевого самоврядування у сфері освіти»

- в цьому ж місяці була проведена районна спартакіада з волейболу серед працівників освіти району;

- в травні організована екскурсійно – туристична поїзка по Закарпаттю.

- всі літні місяці були присвячені організації оздоровлення працівників освітньої галузі.

Всього на оздоровлення членів профспілки та їх дітей використано- 20 294 грн.

З цією метою реалізовано 56 путівок для оздоровлення дітей членів профспілки в позаміських оздоровчих закладах, на які використано кошти в сумі 8 024 грн. профспілкових внесків, 2000 грн. допомога обкому профспілки та кошти місцевого бюджету 5670 грн.   Всього-13694 грн.                        

В пришкільних таборах відпочивали 183 дитини на кошти в сумі 9 457 грн.

Хочу висловити вдячність начальнику відділу у справах молоді та спорту Олефіру Анатолію Івановичу за співпрацю по організації оздоровлення дітей, реалізацію путівок в позаміські табори та наданої допомоги по здешевленню путівок в оздоровчий табір «Горизонт»

Грошові виплати

За вісім місяців 2011 року до Райкому Профспілки надійшло  46 звернень про надання грошових виплат на суму  10055 грн. в основному в зв’язку з погіршенням стану здоров’я ( в порівнянні з минулим роком  37 на суму 9037 грн.)

Культурно-масова робота

Хочу висловити вдячність головам профспілок Малобудищанської (Ткаченко Людмила Степанівна), Шилівської (Калач Л.М),  за  організацію  колективів на екскурсійно – туристичні поїзки.

 

   Користуючись нагодою дякую представникам всіх структур  за підтримку та бажання вирішувати нагальні проблеми соціального захисту освітян, всіх запрошую до співпраці а також і до праці -  плідної , творчої, ефективної, важкої і буденної, часом і не вдячної, але заради нас самих, наших дітей і майбутнього. Дякую за увагу.

 

 

Голова РК Профспілки                                                                  Л.М. Нерозя

 


Категорія: Соціальний розвиток | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 1064 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz