Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Соціальний розвиток

протест-Полтав-11

До акції протесту працівників освітньої галузі

(Полтавська облпрофрада 21.03.2011р. )

 

     Шановні освітяни!  Указом Президента від 30.09.2010 року № 926 « Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні»  2011 рік оголошений Роком освіти та інформаційного суспільства, а п. 3(м) передбачено вжити заходів до поетапного, починаючи з 2011 року, підвищення розмірів оплати праці педагогічним працівникам та приведення цих розмірів у відповідність із вимогами до законодавства, аналогічні зобов’язання передбачені і Протоколом  домовленостей між Кабінетом Міністрів та ЦК Профспілки освіти  від 25.10.2011року.

   Пройшло три місяці 2011 року, але позитивних зрушень в напрямку фінансування, ми освітяни,  не відчули. Лише ознайомились з  підрахунками Міністерства Фінансів, що на встановлення окладів педпрацівникам на рівні середньої зарплати промисловості та на встановлення доплат спеціалістам системи освіти необхідно 45 мільярдів грн.., а на виплату 20% надбавки всім педагогам – 2 мільярди грн.

   І чомусь вийшло так, що ні на пріоритетний розвиток освіти ні на зменшення розриву між І тарифним і мінімальною зарплатою по ЄТС, ні на повноцінну виплату 20% надбавки всім педпрацівникам кошти в бюджеті 2011 не передбачені, а передбачена одна лише індексація зарплати в зв’язку з постійним зростанням цін  та той факт, що зарплатня молодого вчителя залишається такою ж, як оплата праці прибиральника.

   Ситуація, що склалася назрівала роками, нестерпною  стала ще в жовтні 2010 року коли затверджувався бюджет на майбутній 2011 рік,  саме тоді була запланована Акція Протесту, яку відтермінували в зв’язку з домовленістю ЦК Профспілки освіти і Кабміну про врегулювання питань оплати праці, про що свідчить « Протокол»,….але папір витримав, а освітяни – ні! Тому ми вимушені нагадати, що домовленості потрібно виконувати! Тим більше, що фінансово - економічна ситуація  в галузі сьогодні вкрай загострилася.

За останніми даними ( газета праця і зарплата) середня заробітна плата штатних працівників по видах економічної діяльності  на січень 20111р. по Україні становить – 2297 грн., а в освіті 1820 грн. З 21 виду діяльності ми займаємо 15 позицію, не порівнюючи вже із  середньою зарплатою по промисловості 2747 грн.

   Хочу зупинитися і на проблемах наших районних освітянських бюджетів. Вже сьогодні ( лише через 3 місяці) на початку року вони тріщать по всіх швах.

-         нічим розраховуватися за газ та електроенергію;

-         підвіз учнів та педагогічних працівників потребує пального за новими цінами на яке не вистачає коштів.

  А як їх може вистачити, коли Держава зменшила видатки на утримання одного учня в 2011 році на 3,4 % проти минулого року.

В 2010 році- 6259,35 грн., а в 2011 році 6043,7 грн!

Ще в гіршому становищі дошкільна освіта, відповідні показники знизися на 5% , тобто на утримання одного вихованця ДНЗ виділяється в 2011 році -6371,54 проти 6704,3 в 2010 році!

 Під час формування бюджетів не враховано і те, що заклади працюють на 80% - 25% своєї потужності, а опалювати їх потрібно.

От і ініціюють виконавчі влади:

-         скорочення варіативної частини навчальних планів, скорочення груп продовженого дня;

-         вихід працівників у відпустки за власний рахунок;

-         закриття та реорганізацію шкіл;

Говорю це зі слів виступаючих на ІІ Пленумі ЦК профспілки та з власної обстановки в районі.

    1 Березня на цьому ж засіданні  Пленуму обговорювалися питання атестації педагогічних працівників за новим Типовим Положенням про атестацію педагогічних працівників, яке має за обговореннями в профспілках, по 34-х пунктах недоліки які потребують змін і уточнень. В МОН з 34 –х зауважень зреагували лише на вісім. На решту, що залишилися роз’яснення відсутні.

Яким чином проходитиме атестація педпрацівників в квітні 2011року залишається лише здогадуватися.

 У виступі зам. Міністра були відзначені лише 3 позитивні моменти діяльності МОН, а саме:

     - затвердження  нових штатних нормативів для дошкільних  та загальноосвітніх навчальних закладів ( але ж останні вступають в дію з 01.09.2012 р.!)

-         затвердження нового Типового положення про атестацію педпрацівників, (але ж положення далеко не досконале)

-         підписання Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки, молоді та спорту та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, яка укладена відповідно до Генеральної Угоди, а остання передбачає щоквартальний перегляд показників бюджету, а тому ВИМАГАЄМО:

-         вишукати кошти для зменшення розриву між посадовими окладом І тарифного розряду ЄТС та мінімальною заробітною платою;

-         виділити кошти для виплати 20% надбавки всім педагогічним працівникам;

-         призупинити дію наказу МОН № 930 від 06.10.2010.р. « Про затвердження Типового положення про атестацію медпрацівників України» та завершити атестацію за раніше встановленими правилами.

 

 

Категорія: Соціальний розвиток | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 907 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz