Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Соціальний розвиток

Доповідь Про підсумки профспілкової роботи за 2010 рік та висвітити стан соціально-економічних напрямків діяльності на сьогодні.

Доповідь

Про підсумки профспілкової роботи за 2010 рік та висвітити стан соціально-економічних напрямків  діяльності на сьогодні.

Розпочався 2010 рік з підготовки та проведення обласної конференції а завершиться 26 листопада з’їздом Профспілок. На обласній конференції першочерговими завданнями стояли заходи, щодо приведення тарифних ставок усіх розрядів у відповідність до мінімальн6ої заробітної плати. Пів року ми прожили за 1/12 (чи тимчасовими кошторисами). Виділений в травні бюджет на освіту  фактично не забезпечив повноцінного фінансування, при  тому, що заробітна плата педагогічних  працівників фактично залишилася замороженою. Збільшення окладів з 1 по 9 розряд на 20 грн. забезпечили з 1.01.2010 ( мінімальна 555 грн.) та на 12 грн. станом 01.04.2010 року ( 567 грн.), а тому в червні за нашими пропозиція ми в ЦК Профспілки підготував листи про оплату праці працівників бюджетної сфери до Федерації Профспілок, а Федерація в свою чергу направила листи звернення до Адміністрації Президента та Міністерства  праці і соціальної політики України в яких говорилось про таке, щодо неправомірності дій Уряду в оплаті праці бюджетників «визначені підходи спричинили втрату кожним педагогічним працівником 2009-2010 роках заробітку в середньому від 12 до 21 тисячі гривень за рік. На рівні посадового окладу прибиральниці встановлені посадові оклади та ставки заробітної плати таким педагогічним працівникам з вищою освітою, як методист навчального закладу, музичний керівник ДНЗ,  інструктор з фізкультури. З введенням розміру 1 тарифного розряду 555 грн. ставка заробітної плати вчителя школи лише на 41 грн. перевищують оклад працівника, сторожа та прибиральниці. В котре пропонуємо шляхом соціального діалогу закласти основи для вирішення цих проблем.

На даний лист у серпні надійшли відповіді:

 

За літній період коли всі були в відпустках масло в огонь додав «проект меморандуму» в зв’язку з укладенням Угоди з МВФ вірніше його зміст по трьох пунктах 10, 11, 12, обмеження росту зарплат у бюджетній сфері, збільшення пенсійного віку та подальшого зростання цін на газ для населення. Реакцією профспілок є заява яку я хочу довести до вашого відому.

Заява

Федерації профспілок України у зв’язку з прийняттям рішення про різке підвищення цін на газ для населення

    Федерація профспілок України висловлює категоричний протест проти прийняття 13 липня 2010 р. Національною комісією регулювання електроенергетики постанови № 812 про підвищення з 1 серпня ц.р. в 1,5 рази цін на природний газ, що використовується для потреб населення.
    Це рішення прийнято з грубим порушенням норм законодавства України та принципів соціального діалогу. Так, НКРЕ проігнорувало постанову Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2010 року № 184 щодо збереження незмінними цін на газ для населення протягом 2010 року. Порушено також домовленості у рамках Генеральної угоди щодо обов’язкового погодження з профспілками таких рішень. Жодних погоджувальних процедур стосовно намірів підвищити ціни на газ для населення не було проведено.
    Дивує позиція Міністерства юстиції України, яке, порушуючи Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, не відмовило НКРЕ у державній реєстрації постанови № 812, прийнятої без погодження з профспілками.
    Прикро констатувати, що Уряд М. Азарова розпочав свою діяльність з ігнорування громадської думки при прийнятті такого соціально важливого рішення, що впливає на добробут практично кожної сім’ї. І це тоді, коли Глава держави постійно наголошує на необхідності посилення соціального діалогу та врахування думки громадськості.
    Це значний крок назад, оскільки навіть попередній Уряд Ю.Тимошенко такого собі не дозволяв, незважаючи на те, що Федерація профспілок України знаходилась з ним у колективному трудовому конфлікті на національному рівні.
     Федерація профспілок вимагає від Національної комісії регулювання електроенергетики відмінити протиправне рішення про підвищення з 1 серпня 2010 року цін на природний газ для населення та не допускати прийняття в подальшому подібних рішень без погодження з профспілками.

У вересні відбудеться засідання Верховної ради по прийняттю «Меморандуму» . На рівні області вчора було вирішено сформувати представництво від області для захисту соціально-економічних гарантій працівників галузі  на рівні Києва.

Трудове законодавство

У червні місяці обкомом Профспілки проведена перевірка трудового законодавства у навчальних закладах району. Значна робота проводиться курівниками ЗНЗ та  профспілковими комітетами але багато ще є над чим потрібно працювати зокрема над удосконаленням змістом колективних договорів, Положень про преміювання технічних працівників, оформленням наказів з кадрових питань. Виявлені порушення ст..31 Закону України «Про дошкільну освіту» в частині призначення на посаду та звільнення педагогічних та інших працівників комунального дошкільного закладу.

Оздоровлення

За літній період профспілкою реалізовано 63 путівки для оздоровлення дітей та 12 путівок для оздоровлення працівників в санаторіях України. Для оздоровлення дітей в позаміських таборах використано кошти в сумі 14418 грн., в пришкільних таборах відпочивали 186 дітей на кошти в сумі 9 024 грн. Якщо до плюсувати сюди вересневу поїздку до моря на яку планується використати 10 000 грн. то всього на оздоровлення використано 33 844 грн., до речі Полтавським обком Профспілки було компенсовано 3 000 грн.

Матеріальна допомога

За вісім місяців 2010 року до Райкому Профспілки надійшло  37 звернень про надання матеріальної допомоги на суму 9 047 грн.

Культурно-масова робота

Хочу висловити вдячність колективам Тарасівської, Новоселівської, Зіньківської №1, В – Павлівської, Малобудищанської, Шилівської,  за  участь та проведення Профспілкової спартакіади серед ЗНЗ району, а також хочу зазначити, що збірна освітян виборола першість району по волейболу  в Спартакіаді між колективами основних  галузей  району.

Техніка безпеки

На протязі 2010 року завершилася перевірка з техніка безпеки та охорони праці навчальних закладів району, результати були розглянуті на засіданні президії РК Профспілки та нараді директорі. Преміями та грамотами були відзначені Човно-Федорівська ЗНЗ І-ІІІ ступенів та Зіньківська ЗНЗ І-ІІ ступенів №3, але ще в 2009 році за наслідками такої ж перевірки матеріали Дейкалівської школи були направлені до обкому та до ЦК Профспілки освіти і ось нагорода знайшла героя. ( вручення грамоти)

Шановні колеги, за рішення Пленуму РК Профспілки за активну профспілкову діяльність та згрунтування колективів поїздкою на узбережжя Чорного моря нагороджуються  керівники Дошкільних навчальних закладів, та найактивніші члени профспілки яких ви визначите в школах.

 

 

 

Голова РК Профспілки                                                Л.М. Нерозя

Категорія: Соціальний розвиток | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 1194 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz