Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Соціальний розвиток

ДОПОВІДЬ на серпневу конференцію педагогічних працівників 2009 рік

 

 

ДОПОВІДЬ

на серпневу конференцію педагогічних працівників 2009 рік

 

     Основними напрямками роботи нашої районної  профспілкової організації на сьогоднішній день є перш за все представництво та захист трудових, соціально - економічних інтересів членів  профспілки, а також оздоровлення, культурно - масові заходи, надання матеріальної допомоги та підтримки.

    Чисельність Зіньківської освітянської профспілки становить -  1038  працівників .

      Дозвольте коротко підвести підсумки роботи організації за перше півріччя 2009 року:

-         представляючи та захищаючи трудові, соціально - економічні інтереси працівників президією райкому профспілки була розроблена, затверджена та зареєстрована  Угода  між відділом освіти Зіньківської РДА та районним комітетом профспілки працівників освіти і науки на 2009-2014 р.р., якою передбачені зайнятість, оплата праці, регулювання трудових відносин, соціальні пільги , гарантії, компенсації та охорона праці працівників освіти.

-         Відповідно до плану роботи райкому профспілки здійснений громадський контроль за дотриманням законодавства про працю, про охорону праці в 6 навчальних закладах, рішенням президії  Дейкалівська загальноосвітня школа відзначена за високий рівень організації охорони праці.

-         Розглянуті звернення 7 працівників та 2 колективні звернення про порушення прав в організації праці,

-         Проведені навчання керівників ЗНЗ по аналізу діяльності закладу з кадрових питань, управління, соціального захисту, збереження та зміцнення здоров’я учасників навчально - виховного процесу                                                                                                   

-         Організовані та проведені районні спортивні змагання серед працівників шкіл з волейболу, тенісу, шашок, шах матів. В змаганнях взяли участь 14 закладів, всього змагалися близько 100 освітян (20%). Активними учасниками районної спартакіади були: Зіньківська №1, Опішнянська, В- Павлівська спеціалізовані школи, Батьківська, Шилівська, Бобрівницька, Новоселівська загальноосвітні.Найбільш популярним видом змагань був волейбол. Переможцями стали жіноча команда ЗСШ №1 та чоловіча – Батьківської ЗОШ І-ІІІ ст..

-         Освітянська збірна команда з волейболу виборола титул чемпіона району. До складу команди увійшли працівники зазначених вище шкіл.

-         Колектив педпрацівників Зіньківської спеціалізованої школи №2 Фольклорна група «Мальви» взяв участь в обласному конкурсі художньої самодіяльності серед працівників освітянської галузі, отримали диплом ІІІ ступеня та премію у розмірі 350 грн.

-         Одним з напрямків діяльності в літній період є організація оздоровлення членів профспілки та їх дітей: за останні три місяці на оздоровлення використано 22 376 грн. профспілкових внесків, з них на пришкільні табори ( в яких відпочивали 215 дітей) -  5 360 грн, на позаміські оздоровчі заклади- 1716 грн. ( Виділені путівки: на море- табір «Гренада» -9, «Крилатий»-3, табір «Горизонт» Вельбівка – 7 путівок, «Еколог» Міські –Млини-34, «Супутник»- 1 )

-         Всього – оздоровлено 61 дитину на суму 9 477 грн. профспілкової доплати за путівки в порівнянні з минулим роком  (56 дітей) на 9% більше.

-         Фінансування  оздоровлення порівнюючи з попереднім роком  збільшено на 31 151 грн., що становить 47%

-         Постійно на протязі року педагогічні працівники мають змогу відпочити та оздоровитись в санаторії – профілакторії Інституту післядипломної освіти під час проходження курсової перепідготовки, на сьогоднішній день реалізовано 11 путівок та заплановано до кінця року ще 6.

-         Більшість педагогічних колективів активізують свою культурно- масову роботу. За вказаний період на культурно- мосову роботу в колективах використано 15169 грн. профспілкових внесків. Хочу відзначити профспілкові комітети М- Будищанської, Шилівської шкіл які організували поїздки по історичних та краєзнавчих місцях , згуртованість колективів Ч- Федорівської, Л- Будищанської, Новоселівської шкіл під час організації загальношкільних  та свят села.

-         Не можу не зупинитися на тому, що кількість педагогічних працівників які потребують лікарняної допомоги з кожним роком збільшується. А тому і найбільше коштів президією профспілки виділено на надання матеріальної допомоги – 7343 грн. за півроку.

Підводячи підсумки хочу зазначити, що чимало із запланованого ще не виконано, а також існує ряд чималих проблем над якими слід працювати всім разом:

-         Залишились нереалізована ст..57 Закону України «Про освіту» стосовно рівня заробітної плати (ставка - не нижче від середньої заробітної плати працівників промисловості, а вона становить на сьогодні- 2790 гнр.) , а тому під керівництвом Голови ЦК Профспілки працівників освіти України  Сачкова та заступника Міністра освіти України Кулікова при підтримці всіх областей  підготовлений лист-звернення від 14.08.2009 р. в Міністерство фінансів України щодо формування проекту Державного бюджету на 2010 рік, де зазначено наступне:

-         видатки на оплату праці працівників освіти мають забезпечити встановлення розмірів посадових окладів та ставок заробітної плати за всіма розрядами Єдиної тарифної сітки, виходячи з розміру мінімальної заробітної плати не нижче прожиткового мінімуму.

«Замороження» посадових окладів на рівні 2009 року суперечить нормам законодавства.

-         потребують збільшення як мінімум на 30% видатки на оплату комунальних послуг та енергоносіїв в зв’язку із зростанням цін, а також, як мінімум, на 23% капітальні видатки.

-         Видатки на харчування учнів повинні враховувати рівень реальних цін на продукти та забезпечення його реалізації.

Також у зверненні видвигається ряд вимог щодо збільшення видатків на видання підручників, вирішення житлово - комунальних проблем, комп’ютеризації та інформатизації ЗНЗ, придбання шкільних автобусів.

-         зі слів голови обласної державної адміністрації на  конференції 21 серпня освіта області на сьогодні має нестачу, а отже потребує дотації в зв’язку з підвищенням цін  з січня  2009 року на  енергоносії та газ у сумі 22 мільйони грн., з них на газ -7 мільйонів. В цей день Асадчев Валерій Михайлович обіцяв, що дане питання буде обговорене на засіданні кабміну за його участю.

-         Аналогічна ситуація склалася і у нашому районі, як було вже зазначено не вистачає коштів на енергоносії, газ. Лише на 5% від потреби  заплановані кошти на виплату щорічної винагороди за сумлінну працю,

-         В нинішній ситуації , що склалася, загострюються  вирішення ряду постійно болючих  питань: оптимізації шкільної мережі, підвезення педагогічних працівників ,   отримання житла, чи кредитів на його придбання.

 

    Основним акцентом  у роботі  освітянської профспілки у 3 кварталі будуть звітно - виборні збори в первинних осередках, а тому нам всім потрібно якісно підготуватися до їх  організації та проведення.

Методичні рекомендації щодо підготовки  будуть обов’язково надіслані в кожний навчальний заклад. Але вже до 20 вересня  потрібно визначитись у термінах  проведення звітів і виборів по району.

 

В цьому році переможці та учасники районної спартакіади та  призери обласного звіту художньої самодіяльності  рішенням президії райкому профспілки нагороджуються  оздоровчою поїздкою на море пансіонат «Рассвєт» з 11 по 13 вересня.

Мої побажання всім плідної праці, взаєморозуміння, затишку , добробуту в родинах і з нову ж таки з новим навчальним!

Категорія: Соціальний розвиток | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 2544 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz