Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Соціальний розвиток

Д О П О В І Д Ь Про результати діяльності Профспілки працівників освіти за 2009 рік

 

Д О П О В І Д Ь

Про результати діяльності Профспілки працівників освіти за 2009 рік

 

         Шановні колеги, рік, що минув був для профспілчан на сам перед підготовкою, а по закінченню - стартом чергових звітів і виборів.В первинних профспілкових організаціях, підведені підсумки діяльності  за 5 років, обрані нові профспілкові лідери, яким належить забезпечити успішне проведення як подальшої кампанії так і прикласти зусилля для зміцнення і розвитку системи освіти.

В період, що минув робота райкомів була спрямована на об’єднання зусиль по захисту соціально-економічних прав та гарантій працівників. Сьогодні профспілка активно включається до вирішення завдань галузевого, а з окремих питань і загальнонаціонального характеру формування бюджетів усіх рівнів, видатків на освіту, оплату праці.

Відповідно до  пропозицій профспілкових організацій обком, ЦК профспілки підготовили ряд звернень до депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до чинних Законів  галузі освіти, постанов та підзаконних актів на користь працівників освіти:

-         це і звернення до Кабміну України щодо формування  державного бюджету галузі освіти на 2010 рік;

-         це і спільне звернення ЦК та  федерації профспілок до кабміну про встановлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати;

-         звернення до Мінфіну щодо безпідставного обмеження прав педагогічних працівників сільської місцевості на пільги з оплати комунальних послуг

-         звернення до Мінюсту про обмеження викладацької діяльності керівниками та заступниками керівників в зв’язку з прийняттям Закону « Про засади запобігання ат протидії корупції»;

-         в жовтні - листопаді 2009 - го під час проведення акцій протесту  профспілок під лозунгом « Осінній наступ» працівники висловили своє обурення щодо підвищення цін, низьких зарплат, скорочення робочих місць та функціонування ЄТС в спотвореному вигляді.  

-         Завдяки консолідованим діям Профспілок з 1-го листопада набрав чинності закон України « Про встановлення прожиткового мінімуму і мінімальної зарплати» яка з 01.11. 09 становить 744 грн. Починаючи з січня 2009 року встановлені нові прожиткові мінімуми з 1 січня – 605 грн, з поступовим підвищенням до 744 грн.( на 1 листопада)  були підставою для перерахунків заробітної плати, але на жаль тільки для 1-5 розряду ЄТС:

 

 

 

 

На сьогодні недоотримують за свою гідну працю найпродуктивніша   

частина педагогів :

-         спеціаліст вищої категорії ( 12 тар. Роз.) -635 грн. в розрізі ставки

-         спеціаліст І категорії (11 розр.) – 472 грн.

-         спеціаліст ІІ категорії ( 10 тар .роз) – 327 грн.

А тому основним недоліком лишається матеріальне забезпечення вчителів. У котре їхня зарплата, навіть з обіцяними підвищеннями, не відповідає ніяким нормам.

За період 2009 р. як і завжди здійснювався громадський контроль за дотриманням законодавства про працю в закладах освіти. У переважній більшості колективів закони про працю виконуються на належному рівні , але викликають занепокоєння невеликі дошкільні сільські навчальні заклади, що перебувають у підпорядкуванні сільських рад. Співчуваємо і допомагаємо їх керівникам, чим можемо, адже керівника ДНЗ у Вузах не готують, ними призначаються звичайні вихователі. Розпочати хоча б з того, що штати затверджуються у відділі освіти, а кошти на фінансування виділяє сільська рада і за часту їх катастрофічно не вистачає ні на курсову перепідготовку, ні на поліпшення матеріальної бази, трапляється і так, що садочок немає  своєї печатки от і практикують  сільські ради:  приймати на роботу, оформляти трудові книжки працівників садочків, реєструвати їх у своїх журналах -  всупереч існуючих  законів. Викликає занепокоєння  і атестація вихователів без проходження курсової перепідготовки. Хочу звернутися до тих, кого обрала громада: давайте допомагати одне одному виконувати законодавство, а не порушувати його, поважати і навчатися одне в одного за ради наших дітей.

 Цілеспрямовано вдосконалюється робота з колективно – договірного регулювання соціально – трудових відносин. За останній рік ми з вами  виконали взяті відповідними сторонами зобов’язання передбачені угодами та колективними договорами:

-         це  індексація заробітної плати;

-         встановлення та виплата доплат за суміщення професій, посад, розширення зони обслуговування, за виконання обов’язків тимчасово відсутніх працівників;

-         здійснення додаткової оплати  за роботу в нічний час;

-         оплати праці в період простою( під час карантину);

-         надання частини щорічних відпусток для санаторно- курортного лікування, а от  виплатити щорічну винагороду за сумлінну працю в 2009 році не вистачило коштів.

       За період 2009 року в закладах області  проведений огляд – конкурс з охорони праці. В Зіньківському районі стан виконання вимог охорони праці вивчався за участю інспектора Держгірпромнагляду та експерта фонду соціального страхування від нещасних  випадків. Матеріали школи переможця направлені  до обкому на участь у обласному конкурсі.

Одним з пріоритетних завдань профспілки є організація оздоровлення працівників галузі та їх дітей.. Хочу висловити велику вдячність обкому профспілки за те, що в 2009 році наші діти повноцінно відпочили в позаміських оздоровчих закладах зокрема  в таборі « Гренада» та «Крилатий» Херсонської обл., за те, що додатково придбали  путівки для  лікування в санаторій «Миргород», адже та кількість путівок, що виділяє соцстрах не перекриває і 1/3 потреби, захворюваність працівників зростає з року в рік, особливо це захворювання  опорно- рухової, серцево- судинної, травної систем, останнім часом прогресують онкологічні захворювання.

 Вдячні і за чудове  свято організоване по весні обкомом для понад 300 учасників обласного звіту художньої самодіяльності. Ми зрозуміли наскільки талановиті наші педагогічні працівники і на стільки невичерпною є співуча душа вчителя.

Не можу не зупинися на комп’ютеризації та використанні  інформаційного простору з метою вирішення нагальних питань, обміну досвідом , і простого спілкування.

Я була приємно здивована коли вперше відкрила сайт ЦК профспілки працівників освіти, тут були висвітлені всі звернення, листи, прийняті відповіді, рішення, Постанови  КМУ, відображена фактично вся нормативна база освітянської галузі і всі зміни, що відбуваються поміщуються на сайті без запізнень.

Приносить задоволення і співпраця з обкомом профспілки шляхом використання електронної почти. (тут і отримання нормативних документів і обмін досвідом, і щирі привітання зі святами)

На сьогодні ми виходимо  з того, що внутріспілкова робота є дієвим засобом для забезпечення ефективної діяльності всіх організаційних ланок від первинних організацій до вищих органів профспілки.

І все - таки хочу повернутися до основних ще  невирішених питань та наголосити, що ми розраховуємо, що під час затвердження Державного бюджету на 2010 рік Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти разом з депутатами підтримають пропозиції освітянської профспілки щодо:

- забезпечення розмірів посадових окладів за всіма розрядами ЄТС виходячи із встановленого розміру мінімальної зарплати

-  затвердження обсягів видатків, необхідних для підвищення престижності праці усіх педагогічних та науково- педагогчних працівників навчальних закладів шляхом встановлення 20% надбавок.

-  забезпечення повноцінного виконання ст.. 57 Закону України «Про освіту» зокрема планування та виплата щорічної винагороди за сумлінну працю

- вирішення житлово - побутових гарантій педагогічним працівникам сільської місцевості.

Сподіваємось на  взаєморозуміння , підтримку  та тісну співпрацю між органами самоврядування, законодавчою владою та профспілками.

Голова РК Зіньківської Профспілки

працівників освіти                                                   Любов Нерозя

Категорія: Соціальний розвиток | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 795 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz