Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Охорона праці

ПОЛОЖЕННЯ ПРО ГРОМАДСЬКОГО ІНСПЕКТОРА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

ПОЛОЖЕННЯ

ПРО ГРОМАДСЬКОГО ІНСПЕКТОРА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

І. Загальні положення

1.1.  Громадський інспектор з охорони праці виконує громадський контроль за умовами праці та побуту, додержанням правил і норм охорони праці на робочих місцях, виконанням власником заходів по запобіганню травматизму та професійних захворювань на виробництві.

1.2.  Громадський інспектор з охорони праці обирається відкритим голосуванням на загальних зборах профспілкової організації з числа активних членів профспілки на строк дії повноважень.

1.3.  Громадським інспектором з охорони праці не може бути праців­ник, який безпосередньо відповідає за організацію безпечних умов праці у закладі.

1.4.  Громадський інспектор з охорони праці виконує свою роботу відповідно під керівництвом голови профкому в контакті з керівником. Періодично звітує про виконання своїх громадських обов’язків на загальних зборах.

1.5 Громадський інспектор одночасно може бути представником профспілки з питань охорони праці та уповноваженим трудового колективу з цих питань.

1.6 У  своїй роботі громадський інспектор керується законодавством про працю, статутом профспілок, нормативними актами про охорону праці, положенням про представників профспілок з питань охорони праці, про роботу уповноважених трудових колективів з питань охорони праці та  цим Положенням.

1.7 Після обрання громадські інспектори проходять навчання з охорони праці, забезпечуються відповідними нормативними документами та відповідними матеріалами з охорони праці.

1.8 Витрати на навчання, придбання нормативних документів з охорони праці, матеріальне заохочування громадських інспекторів праці, а також оплата за час їх навчання і виконання громадських обов’язків здійснюються за рахунок власника на умовах, передбачених колективним договором.

II. Зміст роботи громадського інспектора з охорони праці

Громадський інспектор з охорони праці:

2.1 Перевіряє стан умов, безпеки праці і виробничої санітарії на місцях, додержання працівниками інструкцій з техніки безпеки та інших  нормативних актів з питань охорони праці.

2.2 Контролює наявність та повноту інструкцій з техніки безпеки, своєчасність і якість проведення інструктажів з безпеки праці, забезпечення працівників спецодягом, та спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, правильне їх використання, своєчасне проведення хімчистки, прання, ремонту, сушіння, дезінфекції, дезактивації та інше.

2.3  Перевіряє стан санітарно-побутових приміщень, забезпечення працівників відповідно до встановлених норм, а також використання цих приміщень за призначенням.

2.4 Негайно інформує керівника закладу про нещасний випадок, що стався з працівником на виробництві, вживає заходів щодо надання допомоги потерпілим.

2.5 Бере участь в обстеженні закладу разом з органами державного нагляду та представниками профспілкових органів.

2.6 Бере участь у розслідуванні обставин та причин нещасних випадків і професійних захворювань, вносить відповідним комісіям свої зауваження та пропозиції щодо своєчасного і об'єктивного оформлення актів форми Н-1, контролює виконання заходів по усуненню нещасних випадків.

2.7 Контролює виконання власником законодавства про робочий час та час відпочинку працівників, про охорону праці жінок і підлітків.

2.8. Бере участь у розгляді конфліктів з питань охорони праці, від­стоює інтереси членів профспілки при розгляді питань щодо наявності вини потерпілого при нещасних випадках і професійних захворюваннях.

III. Гарантії прав громадських інспекторів з охорони праці

3.1.   Громадський інспектор з охорони праці має право:

- безперешкодно перевіряти стан умов і безпеки праці у закладі;

-  вносити пропозиції щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, які порушують вимоги з питань охорони праці, а також про моральне та матеріальне заохочення працюючих, які сприяють ство­ренню нешкідливих та безпечних умов праці.

3.2.   Звільнення власником громадського інспектора з охорони праці або накладання на нього дисциплінарних стягнень повинно погоджу­ватись з відповідною профспілковою організацією.  

* * *

Власник і посадові особи, які перешкоджають діяльності громад­ського інспектора з охорони праці, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

 

Категорія: Охорона праці | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 4455 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2023
Створити безкоштовний сайт на uCoz