Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Соціальний розвиток

Доповідь Голови РК Профспілки ХХVІ звітно-виборної профспілкової конференції за період від лютого 2009 року по січень 2010 року

Доповідь

Голови РК Профспілки ХХVІ звітно-виборної профспілкової конференції за період від  лютого 2009 року по січень 2010 року.

 

Захист трудових, соціально-економічних професійних інтересів працівників

В період, що минув після ХV- звітно-виборної конференції районної профспілкової організації працівників освіти робота райкому Профспілки, президії була спрямована на об’єднання зусиль профспілкових організацій галузі по захисту соціально-економічних прав та гарантій працівників.

За звітний період райком постійно співпрацював з обкомом Профспілки.

Відповідно до  пропозицій профспілкових організацій підготовлено ряд звернень до депутатів Верховної Ради України,Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до чинних Законів  галузі освіти, постанов, інструкцій, підзаконних актів на користь працівників освіти. Ці вимоги були одними з  головних під час проведення акцій протесту  профспілок під лозунгом « Осінній наступ». Всі масові акції підтримувалися листами та  зверненнями  організаційних ланок освітянської  Профспілки  до  органів влади

Завдяки консолідованим діям Профспілок загальний обсяг видатків на освіту у 2010 році прогнозується  в межах 49 млн.500 тис. грн.., що на 12 млн. 500 тис.грн. (33%) більше відповідного показника у 2009 році. У розвиток досягнутих Урядом і Профспілкою домовленостей відповідно до ст..56 законопроекту передбачені кошти у сумі 2 млрд грн. для встановлення з 1 січня 2010 року педагогічним працівникам надбавки в розмірі 20%

Починаючи з січня 2009 року встановлені нові прожиткові мінімуми, які були підставою для перерахунків заробітної плати 1-2 розряду ЄТС: з 1 січня – 605 грн, з 1 квітня -625 грн., з 1 липня -630 грн, з 1 жовтня – 630 грн. та з 1 листопада- 744 грн., відповідно повністю нарахована та виплачена індексація заробітної плати за всі місяці 2009 р..

В районному бюджеті відділу освіти Зіньківської РДА 2009 року видатки на освіту були заплановані в сумі 23 млн. 658 тис. 100 грн. в т.ч. на  зарплату 14 млн. 977 тис. грн..  Фактично профінансовано 24 млн.811 тис грн..,( так як додатково були виділені кошти на газ у сумі 827 тис. грн ), стовідсотково виплачена заробітна плата працівникам, допомога на оздоровлення, але станом на 01.01.2010 року наявна кредиторська заборгованість на суму 80 тис грн. – не проплачені платежі по незахищених статтях та не вистачило коштів на повноцінну реалізацію ст.. 57 Закону України « Про освіту» зокрема виплату щорічної винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків.

 

Попередні цифри , що передбачають бюджет освіти на  2010 рік, наведені Мінфіном, вже зараз говорять про те, що основним недоліком лишається матеріальне забезпечення вчителів. У котре їхня зарплата, навіть з обіцяними підвищеннями, не відповідає ніяким нормам, так як немає навіть повноцінного впровадження Єдиної тарифної сітки на базі тарифу першого розряду на рівні законодавчо визначеного розміру заробітної плати.

Відповідно до діючих Постанов Кабміну та державних програм, зокрема і програми «Вчитель», педагогічні працівники на сьогоднішній день мають доплати в межах 10 – 20 % за класне керівництво, перевірку зошитів, завідування майстернями, навчальними кабінетами.

За останні роки освітяни разом з органами місцевої влади працюють над реалізацією програми «Шкільний автобус». За даною програмою забезпечується підвіз учнів Опішнянської, Зіньківської спеціалізованої школи, Проценківської, Ставківської, Ч-Федорівської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів. Разом з цим, покращалася і ситуація перевезення педагогічних працівників до місця роботи. Станом на 01.01.2010 року потребують пізвозу 45 педпрацівників з 14 шкіл, з них підвозяться 29. Не вирішеним дане питання залишається в селах Комсомольськ, Тарасівська, В-Павлівська, Л-Будищанська, Шилівська, Новоселівська ЗНЗ І-ІІІ ступенів.

Поряд з проблемою підвозу залишаються не реалізованими гарантії сільським вчителям в користуванні пільгами на опалення та освітлення.

Щорічно постає питання покращення ситуації з забезпеченням працівників освіти з житлом. На сьогоднішній день в Зіньківській міській, Опішнянській селищній та сільських радах на першочергове отримання житла зареєстровані 11 педпрацівників.

Зрушення по цьому питанню були відчутні лише в 2008-2009 н.р. – виділено 2 квартири (по Зіньківській міській раді) та надано 2 безвітсоткових кредити по сільській місцевості (В-Павлівка, Ставкове). В 2009 році так і залишається не вирішеним питання передачі гуртожитку Аграрного ліцею під квартири, що дало б змогу забезпечити 1-2 педагогів житлом.

Правовий захист.

В 2009 р. спеціалістами відділу разом з представниками профспілки освіти здійснювався громадський контроль за дотриманням законодавства про працю в 6 навчальних закладах, а саме:

в позашкільних – Опішнянський БЮТ, Зіньківський БЮТ, спортивна школа, Зіньківська СЮТ, М-Будищанській, Власівській дитсадки, де виявлено та усунуто недоліки у оформлені документів ведення трудових книжок, організації атестації педагогічних працівників. Результати перевірок були заслухані на засіданнях президії РК профспілки та винесені відповідні рішення. Всебічна увага, як ефективному засобу забезпечення контролю за дотриманням трудового законодавства, приділяється розгляду звернень та заяв. За 2009 рік до РК профспілки таких заяв зареєстровано 7  індивідуальних та 2 колективні заяви. Відповіді та рекомендації заявникам надані  у відповідності до чинного законодавства в установлені законом терміни.

Цілеспрямовано вдосконалюється робота з колективно – договірного регулювання соціально – трудових відносин.

Всього по профспілкових освітянських організацій зареєстровано 37 колективних договорів, якими охоплено 1079 працівників.

За  2009 рік представляючи та захищаючи трудові, соціально - економічні інтереси працівників президією райкому профспілки була розроблена, затверджена та зареєстрована  Угода  між відділом освіти Зіньківської РДА та районним комітетом профспілки працівників освіти і науки на 2009-2014 р.р., якою передбачені зайнятість, оплата праці, регулювання трудових відносин, соціальні пільги , гарантії, компенсації та охорона праці працівників освіти.

Цей документ відповідає вимогам законодавства, враховує положення Генеральної та Галузевої угод, рекомендацій та пропозицій Центрального Комітету, обкому Профспілки, укладаються в межах компетенції керівників закладів. Колективні договори сприяють регулюванню режиму роботи, визначають тривалість додаткових відпусток за особливі умови праці, ненормований робочий день, надання методичних днів; питання оплати і охорони праці; зазначають питання включення представника профкому до складу тарифікаційної та атестаційної комісій; гарантії діяльності профспілкової організації. Всього по профспілкових організаціях зареєстровано37 колективних договорів якими охоплено 1079 працівників.

Разом з тим, в деяких дошкільних навчальних закладах, які перебувають на балансі сільських рад, оплата праці в період простою (карантину) проводилася з порушенням умов, як чинного законодавства так і колдоговорів.

Організація лікування та оздоровлення працівників.

Одним з пріоритетних завдань профспілки є організація оздоровлення працівників галузі та їх дітей. В кожній профорганізації створені робочі групи з соціального страхування, і майже скрізь їх очолюють голови профкомів. Активно працюють більшість первинних робочих груп на чолі з головами ПК, голова райкому є головою районної комісії,  по соцстраху працівників освіти, а також головою по розподілу путівок регіональної дирекції Фонду соціального страхування. Завдяки налагоджені тісній співпраці з регіональними відділеннями Фонду соцстраху, за період після конференції всіма видами оздоровлення охоплено близько  103 членів профспілки і  276 дітей.

В літній період цього року на  оздоровлення членів профспілки та їх дітей використано 22 376 грн. профспілкових внесків, з них на пришкільні табори ( в яких відпочивали 215 дітей) -  5 360 грн, на позаміські оздоровчі заклади- 1716 грн. ( Виділені путівки: на узбережжя Чорного моря -  табір «Гренада» -9, «Крилатий»-3, табір «Горизонт» Вельбівка – 7 путівок, «Еколог» Міські –Млини-34, «Супутник»- 1 )

Всього – оздоровлено 61 дитину на суму 9 477 грн. профспілкової доплати за путівки в порівнянні з минулим роком  (56 дітей) на 9% більше.

Фінансування на оздоровлення всіх категорій і членів профспілки і їх дітей, порівнюючи з попереднім роком, доведено до 31 151 грн., що становить 47%

Постійно на протязі року педагогічні працівники мають змогу відпочити та оздоровитись в санаторії – профілакторії Інституту післядипломної освіти під час проходження курсової перепідготовки, на сьогоднішній день реалізовано 15 путівок.

Райкомом Профспілки постійно приділяє увагу організації фізкультурно-спортивної, культурно-масової роботи. Члени профспілки залучалися до участі у змаганнях в первинних профспілкових осередках, зональних змаганнях, спартакіадах, що проходили на регіональному рівні у рамках Всеукраїнської спартакіади профспілок працівників освіти.

Організовані та проведені районні спортивні змагання серед працівників шкіл з волейболу, тенісу, шашок, шах матів. В змаганнях взяли участь 14 закладів, всього змагалися близько 100 освітян (20%). Активними учасниками районної спартакіади були: Зіньківська №1, Опішнянська, В- Павлівська спеціалізовані школи, Батьківська, Шилівська, Бобрівницька, Новоселівська загальноосвітні.Найбільш популярним видом змагань був волейбол. Переможцями стали жіноча команда ЗСШ №1 та чоловіча – Батьківської ЗОШ І-ІІІ ст..

Освітянська збірна команда з волейболу виборола титул чемпіона району. До складу команди увійшли працівники зазначених вище шкіл.

Колектив педпрацівників Зіньківської спеціалізованої школи №2 Фольклорна група «Мальви» взяв участь в обласному конкурсі художньої самодіяльності серед працівників освітянської галузі та отримав диплом ІІІ ступеня і премію у розмірі 350 грн.

Багатий на події був вересень 2009 року – 55 педагогічних працівників  провели 4-х денний відпочинок на базі пансіонату « Рассвєт» смт. Солнєчногорск, , дружньо  організували районне свято « День працівника освіти»  та провели вечір відпочинку на 150 чоловік  в ресторані « Вечірні зорі» .

На прикінці року преміями Районної ради були нагороджені педагогічні працівники:

Шкіль Валентина Валеріївна – вч. Англійської мови та заруб. Літ Зіньківської спеціалізованої школи №1,

Шапошник Вікторія Вікторівна – завідуюча ДНЗ смт. Опішня

Пошивайло Ганна Олексіївна – керівник гуртка Зіньківського БТ

Готуючись до новорічних та різдвяних свят членам профспілки які мають дітей віком 14-18 років придбані подарунки на суму 2650 грн.

Ну і останні звершення на цьому тижні проведений районний конкурс « Учитель року -2009 » де до нагород представлені: Загора Людмила Миколаївна – вч.географії  В- Павлівської спеціалізованої школи, Ольхова Олія Юріївна вч. хімії Зіньківської спеціалізованої школи №2, Рокита Галина Яківна – вч. математики Опішнянської спеціалізованої школи .

Охорона праці.

Реалізація конституційного права громадян на охорону їх життя і здоров’я  в процесі трудової діяльності, регулювання відносин між керівником і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища і становлення єдиного порядку організації охорони праці в Україні передбачає закон "Про охорону праці”.

 Заперіод 2009 року проведений огляд – конкурс з охорони праці в усіх навчальних закладах району.  Стан виконання вимог з ОП вивчався за участю інспектора Держгірпромнагляду та експерта фонду соціального страхування від нещасних  випадків.

            Перевіркою встановлено, що керівники закладів вживають заходів на дотримання прав працівників на охорону праці. За останні 10 років , у вище вказаних школах, не зареєстровано випадків травмування працюючих під час навчально-виховного процесу.

  Керівники шкіл, разом з відповідальними за охорону праці і техніку безпеки, підібрали і систематизували нормативні документи та методичні посібники. Краще , в цьому питанні, спрацювали М.Будищанська та Артелярщинська загальноосвітні школи, директори – Коляда Л.С. та Сень О.М. (ст. 4 закону).

 В трудовий колективний договір внесено розділ "Охорона праці”, який передбачає права і обов’язки громадян на безпечні умови праці. У вигляді додатків до договору внесено заходи по впровадженню пільг для працюючих в складних або шкідливих умовах, забезпечення працюючих спеціальним взуттям та одягом і інше. Дотримується вимога, щодо переоформлення договорів.

В кожній школі створена певна система з безпеки життєдіяльності: підготовка та перевірка закладу до початку навчального року, проведення інструктажів та навчань, розробка посадових інструкцій, проведення місячників, тижнів, днів безпеки... , контроль за виконанням вимог закону "Про охорону праці” та інше.

          По результатах проведеної роботи складаються протоколи.

          У кожному закладі наявні бланки актів розслідування нещасних випадків, оформлено журнали реєстрації травматизму та професійних захворювань.

         Забезпечується вимога щодо подачі звітів та інформування з безпеки життєдіяльності. В цьому навчальному році від шкіл надійшли інформації про побутовий травматизм школярів та травматизм на виробництві, інформація про проведення місячника безпеки руху, оформлено акти-дозволи на окремі кабінети та в цілому на заклад і інше.

         З метою пропаганди безпеки життєдіяльності на протязі року проведено заходи: місячники "Безпека руху”, "Охорона праці”, тиждень безпеки життєдіяльності і цивільної оборони.

        Кожен заклад має обладнаний куточок з охорони праці, де поміщено зразки документів. витяги із Законів України: "Про охорону праці”; "Про пожежну безпеку”; "Про дорожній рух”; "Про цивільну оборону”. Розміщені інформаційні матеріали та з пропаганди питань безпеки життєдіяльності.

          До певної міри дотримуються вимоги , щодо захисту прав працівників по охороні праці . У перевірених закладах проводиться додаткова оплата сторожам за роботу в нічний час, певним категоріям працівників нараховується доплата на оздоровлення.

         По мірі можливості працівники забезпечуються спеціальним одягом, взуттям, та іншими засобами індивідуального захисту. Так, халати видавались останній раз у 2004 році, щорічно видаються рукавиці операторам котелень та працівникам по двору. Школи забезпечені миючими та дизенфікуючими засобами.

         Розроблений внутрішкільний трудовий розпорядок, який обговорено на загальношкільних зборах і затверджено наказом по школі.

        Виконується вимога щодо проходження медичних оглядів працівниками, при прийнятті на роботу – попередній і на далі – періодичні.

       Виходячи з вище сказаного слід визнати "задовільний” рівень виконання вимог Закону України "Про охорону праці”

Організація зміцнення профспілок. внутріспілкова діяльність.

У звітному періоді райком Профспілки та його президія особливого значення надавали проблемі свідомого визначення працівниками галузі свого відношення до перебування у профспілці, активізації діяльності виборних органів профспілки та зміцненню організаційної єдності.

В районній профспілковій організації нараховується за останніми даними 1019 чоловік.

Райком Профспілки, його Президія, налагодили систематичний контроль за дотриманням норм та вимог Статуту Профспілки у переважній більшості її організаційних ланок. З браком часу скажу є все згідно статуту і облік і заяви на безготівковий підрахунок коштів.

На протязі 2009 року відбулося 2 Пленуму профспілки, 4 засідання президії РК профспілки, на яких приймалися рішення, спрямовані на підвищення трудового, правового, соціально-економічного захисту членів профспілки, стану охорони праці та безпеки життєдіяльності, оздоровлення, фінансового, організаційного, інформаційного забезпечення. Ми виходимо  з того, що внутріспілкова робота не є самоціллю, а дієвим засобом для забезпечення ефективної діяльності всіх організаційних ланок від первинних організацій до вищих органів профспілки.

Сьогодні профспілка активно включається до вирішення завдань галузевого, а з окремих питань і загальнонаціонального характеру формування бюджетів усіх рівнів, видатків на освіту, оплату праці. Ми розраховуємо, Що все - таки під час затвердження Державного бюджету на 2010 рік Комітет Верховної Ради України з питань науки і освіти разом з депутатами підтримають пропозиції освітянської профспілки.

 

Доповідь закінчена. Дякую за увагу.

Категорія: Соціальний розвиток | Додав: (_maska_) (08.02.2012)
Переглядів: 5949 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2024
Створити безкоштовний сайт на uCoz