Block title

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Д О П О В І Д Ь Про підсумки діяльності районної профспілки по захисту соціально - економічних прав і гарантій працівників нашої освітянс

Підсумкова колегія

 Головного управління освіти і  науки

Д О П О В І Д Ь

Про підсумки діяльності районної профспілки по захисту соціально - економічних прав і гарантій працівників нашої освітянської галузі

освіти за 2009 рік

         Шановні колеги, доповідь Володимира Івановича стосувалася більше забезпечення якості освіти в області,  я хочу зупинитися на захисті соціально - економічних прав і гарантій працівників нашої освітянської галузі.

2009 рік для профспілчан був досить напруженим, завершилися звітно - виборні збори в первинних організаціях, поновилися профспілкові активи, але на повістці дня залишається робота по вирішенню завдань галузевого, а з окремих питань і загальнонаціонального характеру формування бюджетів усіх рівнів, видатків на освіту, оплату праці.

За пропозиціями профспілкових організацій обком, ЦК профспілки підготовили ряд звернень до депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо внесення змін до чинних Законів  галузі освіти, постанов та підзаконних актів на користь працівників освіти:

А тому першочергове завдання профспілок - домогтися під час формування бюджету 2010 – забезпечити  розміри посадових окладів за всіма розрядами ЄТС виходячи із встановленого розміру мінімальної зарплати.

 - У розвиток досягнутих Урядом і Профспілкою домовленостей є встановлення з 1 січня 2010 року педагогічним працівникам надбавки і збільшення її в розмірі  20%, але на сьогодні нас хвилює відсутність механізму нарахувань і  позиція Уряду щодо визначення категорій, яким ця надбавка призначена ( лише вчителям, вихователям, керівникам та заступникам ЗНЗ, а якже решта категорій?), Тому ми підтримуємо звернення ЦК профспілки до КабМіну від 27.11.09 р. про  затвердження обсягів видатків, необхідних для підвищення престижності праці усіх категорій педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, професійно - технічних навчальних закладів та установ освіти. Залишилися взагалі без надбавки і медпрацівники навчальних закладів , вони не зазначені в  Постанові про виплату надбавки за вислугу років медпрацівникам, так як працюють не в закладах охорони здоров’я.

НЕ можу не зупинитися на закріплених правах профспілок щодо укладення колективних договорів як актів соціального партнерства. За останній час позитивно вирішувалися ряд питань, що стосувалися колективно – договірного регулювання соціально – трудових відносин.

Проте, існує проблема щодо охоплення колдоговорами працівників ДНЗ, які перебувають на балансі сільських рад, та і сама організація діяльності садочків за наслідками громадського контролю потребує допомоги. Розпочати хоча б з того, що штати затверджуються у відділі освіти, а кошти на фінансування виділяє сільська рада і за часту їх катастрофічно не вистачає ні на курсову перепідготовку, ні на поліпшення матеріальної бази, трапляється і так, що садочок немає  своєї печатки от і практикують  сільські ради:  приймати на роботу, оформляти трудові книжки працівників садочків, реєструвати їх у своїх журналах -  всупереч існуючих  законів. Хочу звернутися до тих, кого обрала громада: давайте поважати, навчатися, допомагати одне одному виконувати законодавство, а не порушувати його. Підсумовуючи питання колдоговорів, не можу не зазначити наступне: враховуючи те, що ініціює і представляє інтереси трудового колективу профспілка (але не завжди всі працівники є її членами) профспілчани знову підіймають питання перед Федерацією профспілок про внесення змін до Закону « Про колективні договори і угоди » про те, щоб дія колективного договору поширювалася тільки на членів профспілок.

 

           За період 2009 року в закладах області  проведений огляд – конкурс з охорони праці. (В Зіньківському районі стан виконання вимог охорони праці вивчався за участю інспектора Держгірпромнагляду та експерта фонду соціального страхування від нещасних  випадків. Матеріали школи - переможця направлені  до обкому на участь у обласному конкурсі.) Щодо проблем які наявні : - то це перш за все,-  неможливість за браком коштів відрахування 0,2% з фонду оплати праці -   на охорону праці, звідки і неможливість проведення повноцінної атестації робочих місць та виділення коштів (за рахунок роботодавця) на отримання сертифікатів при проходженні психіатричного обстеження на профпридатність, не повністю вистачає коштів і на навчання з охорони праці.

Одним з пріоритетних завдань профспілки є організація оздоровлення працівників галузі та їх дітей.. Хочу висловити велику вдячність обкому профспілки за те, що в 2009 році наші діти задоволені оздоровленням в позаміських оздоровчих закладах зокрема  в таборі « Гренада» та «Крилатий» Херсонської обл., за те, що додатково придбали  путівки для  лікування в санаторій «Миргород», адже та кількість путівок, що виділяє соцстрах не перекриває і 1/3 потреби.

 Вдячні  і за чудове  свято організоване по весні головним управлінням та обкомом  для понад 300 учасників обласного звіту художньої самодіяльності. Ми зрозуміли наскільки талановиті наші педагогічні працівники і на стільки невичерпною є співуча душа вчителя.

Не можу не зупинися на комп’ютеризації та використанні  інформаційного простору з метою вирішення нагальних питань, обміну досвідом , і простого спілкування.

Я була приємно здивована коли вперше відкрила сайт ЦК профспілки працівників освіти, тут були висвітлені всі звернення, листи, прийняті відповіді, рішення, Постанови  КМУ, відображена фактично вся нормативна база освітянської галузі і всі зміни, що відбуваються поміщуються на сайті без запізнень. Приносить задоволення і співпраця з обкомом профспілки шляхом використання електронної почти. (тут і отримання нормативних документів і обмін досвідом, і щирі привітання зі святами)

Я вважаю, що на сьогодні забезпечена повноцінна діяльність всіх організаційних ланок від первинних організацій до вищих органів профспілки.

Сподіваюсь  і в подальшому на тісну співпрацю, взаєморозуміння та підтримку .

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: (_maska_) (14.04.2011)
Переглядів: 391 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Пошук


Copyright MyCorp © 2018
Створити безкоштовний сайт на uCoz